domdetki@ukr.net
+380 57 392 30 63

В рамках Восточно-украинского регионального отделения фонда "Відродження" был реализован проект «Повышение социальной адаптации женщин, имеющих детей с особыми потребностями - переселенцев из зоны АТО путем психологической поддержки и культурных мероприятий». 

Благотворительная организация «Благотворительный фонд «Гиппократ-88» создана при поддержке юридической фирмы "ILF" (президент Гавриш Татьяна Степановна), с целью оказания помощи детям сиротам и детям с особыми потребностями, которые воспитываются в Харьковском областном специализированном доме ребенка №1.

Центр паллиативной помощи

Паліативна допомога дітям (ВООЗ)

Це активний і повний догляд за тілом, розумом і станом духу дитини, а також підтримка сім’ї. Вона починається з моменту діагностування хвороби і продовжується, незважаючи на те, чи отримує дитина лікування з приводу основного захворювання, чи ні. 

 • Спеціалісти повинні оцінювати і полегшувати фізичні, психологічні і соціальні страждання дитини. Для надання ефективної паліативної допомоги вимагається широкий мультидисциплінарний підхід, який охоплюватиме сім’ю використовуватиме наявні в конкретному суспільстві ресурси. 

Паліативна допомога дітям  

 • Це розділ медицини, який передбачає комплексний підхід (медична, психологічна, соціальна, духовна допомога)  до хворої дитини, якій встановлено обмежений строк життя, внаслідок наявності невиліковного захворювання, направлений на покращення якості життя дитини та підтримку її  сім’ї.  
 • Окремо слід виділити ( не пропускати, не ігнорувати, пам’ятати) про психо-соціальну підтримку і адаптацію дітей-сиблінгів.

ПОРЯДОК НАДАННЯ  ПД  ДІТЯМ  

 • Тривалість: короткочасна – до 1 року;  довготривала – понад 1 рік.  
 • Об’єм: комплексна паліативна допомога; отримання окремих послуг паліативної допомоги. 

Групи дітей, які потребують ПД: 

 • Діти з важкими захворюваннями в термінальній стадії з обмеженим прогнозом життя (нп. з онкологічними)  
 • Діти з хронічними прогресуючими і загрожуючими життю захворюваннями, при яких передчасна смерть неминуча, але прогнозується у відносно віддаленому періоді за умови проведення певних паліативних заходів (нп. при рідкісних генетичних, неврологічних) 
 • Діти із загрожуючими життю станами, які можуть мати невизначений прогноз (нп. Наслідки ЧМТ, вроджені вади розвитку).  

Класифікація станів, при яких необхідно організовувати різні види і форми ПХД (умовна):

 • Група 1

  Загрозливі для життя захворювання, при яких лікування існує, але може бути неефективним.  Приклади: злоякісні новоутворення; незворотні органічні ураження серця, печінки, нирок 

 • Група 2

  Захворювання, при яких тривале інтенсивне лікування направлене на продовження життя і дозволяє вести нормальну активність, але можлива передчасна смерть    Приклади: муковісцидоз; ВІЛ/СНІД; м’язова дистрофія Дюшена. 

 • Група 3

  Прогресуючі довготривалі важкі захворювання, при яких не існує куративного лікування, а проводиться тільки паліативна терапія. Приклади: мукополісахаридоз; нейром’язові і нейродегенеративні захворювання; хвороба Баттена  

 • Група 4

  Незворотні, але не прогресуючі захворювання з тяжкими порушеннями, які ведуть до ускладнень і вірогідної передчасної смерті.  Приклади: ДЦП; наслідки пошкодження спинного або головного мозку.

Особливості паліативної допомоги дітям.

Всім дітям потрібні:

 • Піклування, виховання,  захищеність, ігри, розуміння, любов 
 • Впевненість в любові оточуючих
 • Проста і доступна  їх  віку  інформація при вмиранні або при втраті ними тих, кого люблять.

Організаційна багаторівнева структура паліативної допомоги дітям включає: республіканський, регіональний (обласний/міський) і районний рівні надання паліативної допомоги дітям   Важливим компонентом є налагодження чіткої міжвідомчої взаємодії з Міністерствами соціального захисту і Міністкрства освіти на всіх рівнях надання паліативної допомоги дітям, а також взаємодія з громадськими організаціями, які займаються наданням паліативної допомоги.  

Отделения 2017 г. 2020 г.
Стационарное для детей, находящихся под гос. опекой 15 коек 10 коек
Стационарное совместного пребывания с родителями (и без- индивидуальная палата) 10 коек 10 коек
Мобильная паллиативная служба 2 службы 5 служб
Детский хоспис   10 коек