domdetki@ukr.net
+380 57 392 30 63

В рамках Восточно-украинского регионального отделения фонда "Відродження" был реализован проект «Повышение социальной адаптации женщин, имеющих детей с особыми потребностями - переселенцев из зоны АТО путем психологической поддержки и культурных мероприятий». 

Администрация и сотрудники дома ребенка выражают свою благодарность всем, кто помогает нашим малышам!

Благотворительная организация «Благотворительный фонд «Гиппократ-88» создана при поддержке юридической фирмы "ILF" (президент Гавриш Татьяна Степановна), с целью оказания помощи детям сиротам и детям с особыми потребностями, которые воспитываются в Харьковском областном специализированном доме ребенка №1.

Новость от 26.03.2016

Звіт 

про результати закордонного відрядження

до Сполученого Королівства Великої Британії

З 14 по 23 березня 2016 р. у Сполученому Королівстві Великої Британії відбувалося стажування команди українських фахівців з паліативної допомоги дітям у складі головного лікаря Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1, к.мед.нМарабяна Р.В., лікаря Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1, к.мед.н. Пенькова А.Ю., професора кафедри педіатрії №1 та неонатології Харківського національного медичного університету Ріги О.О.

Стажування проведено за підтримкою організації HealthProm (Сполучене Королівство Великої Британії) та фінансової підтримки посольства Сполученого Королівства Великої Британії в Україні.

Програма стажування включила до себе роботу в трьох хоспісах для дітей та молодих людей Rainbows Hospice for Children and Young People (м.Лафборо), Helen & Douglas House (м. Оксфорд), Zoё's Place Baby Hospice (м.Ковентрі) (14-18 березня). Проведено зустріч з представниками ключових організацій в області надання хоспісної та паліативної допомоги “HospiceUK” та “Together forshort lives в м.Лондон (21 березня), проведено конференцію Making child rightsreal for some of the most vulnerable children in Ukraine” в Інституті сімейної терапії (м.Лондон). Робота в хоспісах дала змогу поглибити знання та получити нову інформацію з питань бюджетування та структурної організації хоспісів для дітей та молодих людей, організації фандрайзінгу, роботу мультидисциплинарної команди підтримки родини під час смерті та після смерті дитини, безліч немедичних сервісів для дитини та родини (музикотерапія, комплементарна терапія, ігротерапіяарттерапія), що обумовлює холістичний підхід, роль медичної сестри в комунікації. Досвід британських колег продемонстрував безперервну освіту всередині структурних підрозділів, розмежування обов'язків і високий зріст і вдосконалення технологій шляхом використання циклу аудит-імплементація-аудит.

Упродовж стажування налагоджено контакти з провідними фахівцями в дитячій паліативній допомозі світового рівня

• Консультантом Great Ormond Street Hospital членом Оксфордського товариства педіатрів- Renee McCulloch
• Членом з розробки національного стандарту з надання паліативної допомоги дітям NICE , доктором Emilly Harrop
• Провідним лікарем хоспісу Rainbows - Satbir Jassal

Завдяки контактам отримано екземпляри первинної документації, навчальні програми, рекомендації та ін.. Отримано дозвіл на переклад в Україні основних інструментів для надання паліативної допомоги Basic symptommanagement та Formulary (автор Satbir Jassal).

Багато роботи належить в Україні над створенням освітніх програм. У Британському Curriculum описані 3 рівня освіти з питань паліативної допомоги дітям (http://www.rcpch.ac.uk/.../po.../sub-specialty-training/paedi-10. Надано приклади дистанційної освіти в педіатричній паліативної допомоги (http://courses.cardiff.ac.uk/postgra.../course/detail/p233.htm).

На базі Харківського національного медичного університету планується розробка циклу тематичного удосконалення лікарів «Педіатрічні аспекти паліативної допомоги» (78 годин) для післядипломної освіти з використанням методичного забезпечення британських настанов та інструментів.

Крім цього, результатом стажування стало підписання угоди на співробітництво між британською організацією HealthProm та Харківським національним медичним університетом.